Jeżeli chcecie wspólnie zadbać o prawa doktorantek i doktorantów, to możecie się zgłosić, aby zostać Lokalnym Ambasadorem/Ambasadorką Praw Doktoranta/ki. Krajowa Reprezentacja Doktorantów czeka na Wasze zgłoszenia do 29.08.2021r. (niedziela).

Do zadań Lokalnego Ambasadora/ki Praw Doktoranta/ki należy:

• Reagowanie na przejawy łamania praw doktorantek/ów oraz stosowanie niewłaściwej interpretacji prawa w zakresie spraw doktoranckich.
  • Przygotowanie materiałów edukacyjnych dla doktorantek/ów z zakresu prawa o szkolnictwie wyższym i nauce na potrzeby lokalnych samorządów doktoranckich.
  • Przeprowadzenie szkoleń z zakresu prawa dla samorządów doktoranckich.
  • Zwiększanie świadomości prawnej wśród doktorantek/ów poprzez propagowanie działalności Rzecznika Praw Doktoranta oraz innych organów stojących na straży praw doktorantek/ów.
  • Przygotowanie i przeprowadzenie kampanii informacyjnych w zakresie praw i obowiązków doktorantek/ów.
  • Przeprowadzenie badań dotyczących potrzeb lokalnej społeczności doktoranckiej w zakresie pomocy prawnej odnoszącej się do ich praw i obowiązków.
Szczegóły znajdziecie tutaj.