Jako Samorząd Doktorantów stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim formom przemocy fizycznej i psychicznej mającej miejsce na Uniwersytecie Warszawskim.

Uniwersytet powinien być miejscem, gdzie każda osoba jest traktowana z należnym jej szacunkiem i poszanowaniem praw.

Jesteśmy wstrząśnięci doniesieniami o przypadkach przemocy na tle seksualnym na Wydziale Polonistyki.

Nie możemy milczeć, kiedy w środowisku uczelnianym miały i mają wciąż miejsce zachowania przemocowe oraz przypadki molestowania seksualnego.

Milczenie byłoby niemym przyzwoleniem na zachowania niegodne naszej Uczelni.

Chcemy okazać wsparcie osobom poszkodowanym, które złożyły w związku z tą sprawą wspólny wniosek do Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji UW.

Pamiętaj, jeśli doświadczyłeś/aś przemocy na Uniwersytecie Warszawskim jest wiele osób, które mogą udzielić Ci pomocy i wsparcia.

W sprawach przemocy na tle seksualnym możesz porozmawiać z konsultantką ds. przemocy seksualnej działającą przy zaprzyjaźnionym Samorządzie Studentów, pytając o możliwe formy wsparcia na uczelni.

Funkcję konsultantki pełni studentka, do której możesz zgłosić się w sprawach przemocy na tle seksualnym, uzyskując informacje o możliwościach wsparcia, w tym psychologicznego i prawnego.

Konsultantka współpracuje bezpośrednio z jednostkami uniwersyteckimi, które zajmują się świadczeniem pomocy dla społeczności uniwersyteckiej.

Poniżej zamieszczamy dane kontaktowe do Konsultantki ds. przemocy seksualnej.

Antonina Lewandowska, Konsultantka ds. przemocy seksualnej przy Rzeczniku Praw Studenta

email: konsultantka@samorzad.uw.edu.pl

W sprawach zachowań przemocowych możesz kontaktować się także z Rzeczniczką Akademicką – p. dr Anną Cybulko (ombudsman@uw.edu.pl, tel. 22 55 27 214, pon. – pt. 8.00 – 16.00).

Także i my udzielamy wszelkiego wsparcia związanego z byciem na uczelni, również w sytuacjach doświadczenia zachowań noszących znamiona przemocy i molestowania. Możesz skontaktować się z nami pod adresem doktoranci@samorzad.uw.edu.pl lub pod numerem telefonu 22 55 20 189. Nasze Biuro działa od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00.

Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego

As the PhD Students’ Union, we strongly oppose all forms of physical and mental violence taking place at the University of Warsaw.

The university should be a place where every person is treated with due respect and rights.

We are shocked by reports of sexual violence at the Faculty of Polish Studies.

We cannot remain silent when violent behavior and cases of sexual harassment have taken place at the University. Silence would be a silent consent to behavior unworthy of our University.

We want to show support to the victims who submitted a joint application to the Rector’s Committee for Counteracting Discrimination at the University of Warsaw.

Remember, if you have experienced violence at the University of Warsaw, there are many people who can help and support you.

In matters of sexual violence, you can talk to a sexual violence consultant working at a befriended Student’s Council, asking about possible forms of support at the university.

The role of a consultant is performed by a student who can be contacted in cases of sexual violence by obtaining information on support options, including psychological and legal support. The consultant works directly with university units that provide assistance to the university community.

Please find below the contact details of the Sexual Violence Consultant.

Antonina Lewandowska, Sexual violence consultant at the Student Ombudsman

email: konsultantka@samorzad.uw.edu.pl

You can also contact the Academic Ombudsman – Dr. Anna Cybulko (ombudsman@uw.edu.pl, tel. 22 55 27 214, Mon – Fri 8.00 – 16.00) in cases of violent behavior.

We also provide all support related to being at the university, also in situations of experiencing behaviors bearing the hallmarks of violence and harassment. You can contact us at doktoranci@samorzad.uw.edu.pl or by calling 22 55 20 189. Our office is open from Monday to Friday from 9.00 to 17.00.

The Board of the PhD Students’ Union of the University of Warsaw