W dniu 16 czerwca 2020 r. Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego wydał oświadczenie potępiające ataki na osoby LGBTQ+.

Zarząd Samorządu Doktorantów UW stanowczo protestuje przeciwko atakowaniu osób LGBTQ+

Osoby LGBTQ+ były, są i będą częścią naszej społeczności akademickiej. Nie zgadzamy się na ich atakowanie, co więcej uważamy, że rolą środowiska naukowego jest nie tylko wyrażenie sprzeciwu wobec takich czynów, ale również wspieranie osób LGBTQ+.
❤️🧡💛💚💙💜

Pełna treść oświadczenia znajduje się tutaj.

***
The Board of the PhD Students’ Union of the University of Warsaw strongly protests against attacking LGBTQ+ people.

LGBTQ+ people were, are and will be part of our academic community. We do not agree to attacks on them, and moreover we believe that the role of the academic society is not only to oppose such acts, but also to support LGBTQ+ people.
❤️🧡💛💚💙💜

You can find the full decaration here.