[EN Below]

W dniu 28 października 2020 r. Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego wydał oświadczenie w sprawie orzeczenia, które zapadło w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku.

My, Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, wyrażamy sprzeciw wobec wszelkich prób odbierania podmiotowości kobietom oraz wobec pominięcia ścieżki ustawodawczej właściwej dla tak fundamentalnej kwestii jak prawa człowieka. Czujemy się w obowiązku zaprotestować. Ze względu na strajk generalny biuro Samorządu Doktorantów będzie dziś nieczynne, jednak jeżeli będziecie potrzebowali pomocy, to nie zostawimy Was samych i postaramy się Was wesprzeć!

Pełna treść oświadczenia znajduje się tutaj.

Due to the mass protests concerning the violation of human rights in Poland, today our office will be closed. Nevertheless, in any case, you can feel free to contact us.