[edit poniżej] Drogie i Drodzy,

jeżeli chcecie wyjechać (oczywiście, gdy będzie to już możliwe) do najlepszych ośrodków naukowych na świecie, to możecie złożyć wniosek w programie stypendialnym im. Mieczysława Bekkera Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

🔹 Wyjazd w przypadku doktorantek/ów od 3 do 12 miesięcy.
🔹 Wyjazd może rozpocząć się najwcześniej 1 marca 2022 r., a najpóźniej 1 października 2022 r.
🔹 Program zapewnia finansowanie stypendium obejmującego koszty utrzymania oraz dodatek mobilnościowy.

🔹 Program skierowany do doktorantek/ów (osoby ze szkół doktorskich muszą przedstawić UW Indywidualny Plan Badawczy) i naukowców/czyń lub nauczycielek/li akademickich zatrudnionych w podmiocie posiadającym kategorię naukową.

🔹 W ramach Programu uprawnione są działania polegające na:
👉 prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych kluczowych na danym etapie kariery;
👉 pozyskaniu materiałów do publikacji naukowej;
👉 odbyciu stażu podoktorskiego;
👉 w przypadku doktorantek/ów realizacji części kształcenia;

👉 inne formy aktywności naukowej lub akademickiej, w tym prowadzenie zajęć dydaktycznych (tylko jako uzupełnienie do powyższych celów).

🔹 Nabór wniosków trwa do 25 maja 2021 roku do godz. 15:00.
🔹 Wniosek składany jest wyłącznie w formie elektronicznej w Systemie teleinformatycznym Agencji.

🔹 Ogłoszenie wyników naboru nastąpi do 31 grudnia 2021 roku.

EDIT:
Z uwagi na pojawiające się pytania i wątpliwości dotyczące możliwości aplikowania doktorantek/ów do Programu Bekker NAWA dodała w Ogłoszeniu o naborze doprecyzowane przepisy (w pkt 2.6):
„O udział w Programie może ubiegać się:
1. Doktorant, przy czym:
§ w przypadku doktorantów realizujących kształcenie w szkole doktorskiej o udział w programie może ubiegać się osoba, która przedstawiła podmiotowi prowadzącemu szkołę doktorską indywidualny plan badawczy, o którym mowa w art. 202. ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
§ w przypadku doktorantów, którzy w chwili składania wniosku mają otwarty przewód doktorski (nie dłużej niż 3 lata w dniu złożenia wniosku) lub wszczęte postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora – wymagane jest udokumentowanie posiadanego statusu.”