[EN below] Samorząd Doktorantów zaprasza na zdalne szkolenia, w trakcie którego uczestnicy i uczestniczki otrzymają pigułkę wiedzy przydatną na początek kształcenia w szkołach doktorskich.
📌 6 października 2021 r. (środa), godz. 17 – 19 – szkolenie online w języku polskim [ZOOM],
📌 7 października 2021 r. (czwartek), godz. 17 – 19 – szkolenie online w języku angielskim [ZOOM]
Link do szkolenia zostanie udostępniony w dniu jutrzejszym (07.10.2021).
👉 Planujemy również szkolenie stacjonarne w języku polskim. Datę i miejsce podamy już niebawem.
Szkolenia odpowiedzą na pytania:
👉 Czym jest IPB i ocena srodokresowa?
👉 Ile stypendium otrzymacie i jakie składki zostaną z niego potrącone?
👉 Skąd możecie pozyskać środki na badania
👉 Jakie prawa macie w ramach kształcenia i jakie obowiązki się z nim wiążą?
👉 Gdzie szukać pomocy w razie jakichkolwiek problemów?
🔥 Odpowiemy tez na najważniejsze pytanie, jakie na pewno sobie zadajecie – jakie są organy Samorządu Doktorantów i w jaki sposób można do nich dołączyć 😉
Pierwsze pół godziny szkolenia poprowadzi pracownik Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, podczas których opowie o pierwszych krokach młodego badacza w BUW-ie, ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do zasobów elektronicznych.
—–
The PhD Students’ Union invites you to an online training, during which participants will receive a knowledge pill useful for the beginning of education in doctoral schools.
📌 October 6, 2021 (Wednesday), 5PM – 7PM – online training in Polish [ZOOM],
📌 October 7, 2021 (Thursday), 5PM – 7PM – online training in English [ZOOM]
Link to the training will be made available tomorrow.
👉 We are also planning stationary training in Polish. We will provide the date and place soon.
The trainings will answer the following questions:
👉 What is IPB and mid-term evaluation?
👉 How much scholarship will you receive and what contributions will be deducted from it?
👉 Where can you get research funding
👉 What rights do you have as part of your education and what are your obligations?
👉 Where can I go for help with any problems?
🔥 We will also answer the most important question that you are sure to ask yourself – what are the organs of the Doctoral Student Government and how you can join them;)
The first half-hour of training will be conducted by an employee of the University of Warsaw Library, during which he/she will talk about the first steps of a young researcher at the University Library, with particular emphasis on access to electronic resources.