19 marca (piątek) w godz. 10:00-14:40 odbędzie się wirtualny dzień informacyjny poświęcony instrumentom wspierającym rozwój kariery naukowej finansowanym przez program Horyzont Europa (w latach 2021 – 2027).

Podczas spotkania zostaną przedstawione cele i zasady różnych typów grantów (m.in Marii Skłodowskiej-Curie oraz Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, ERC), o które mogą ubiegać się zarówno instytucje, jak i naukowcy/naukowczynie. Projekty o charakterze badawczym lub badawczo-szkoleniowym mogą dotyczyć dowolnej dziedziny naukowej. Są one zwykle realizowane w Europie, w tym w Polsce, i zawierają elementy współpracy z krajami pozaeuropejskimi oraz różnymi sektorami.

Wystąpienie otwierające wygłosi prof. Andrzej Jajszczyk, wiceprzewodniczący Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, a dobre praktyki jednostki naukowej we wspieraniu rozwoju pracowników przedstawi prof. dr hab. Zygmunt Lalak, prorektor ds. badań Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegóły oraz zapisy na stronie: https://www.kpk.gov.pl/wydarzenia/wsparcie-rozwoju-kariery-naukowej-w-programie-horyzont-europa