W związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną i koniecznością podjęcia stosownych działań prewencyjnych w tym zakresie Komisja Wyborcza Samorządu Doktorantów UW odwołuje zebrania wyborcze zwołane w celu wyboru przedstawicieli doktorantów w organach Wydziałów „Artes Liberales”, Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii oraz ich wewnętrznych jednostek organizacyjnych, które miały się odbyć w piątek 13 marca.

Komisja podkreśla, że obowiązujące w chwili obecnej terminy pierwszych posiedzeń Kolegiów Elektorów tych Wydziałów („Artes Liberales” – 2 kwietnia, Neofilologii – 7 kwietnia, Lingwistyki Stosowanej – 28 kwietnia), a także prawnie możliwe ich przesunięcie przez Wydziałowe Komisje Wyborcze – czego w świetle odwoływanych spotkań kolegialnych organów decyzyjnych na Uniwersytecie nie można wykluczyć – stwarza warunki do przeprowadzenia wyborów przedstawicieli doktorantów w tych Kolegiach w terminie, który nie będzie rodził ryzyka dla zdrowia ich uczestników.

Komisja podkreśla, że zgodnie z par. 59 ust. 3 Statutu UW „Skład kolegium elektorów wydziału i tryb jego powoływania określa regulamin wydziału, przy czym: […] 2) w przypadku, gdy doktoranci prowadzą badania naukowe na wydziale, udział przedstawicieli doktorantów jest obligatoryjny”.

Komisja pozostaje w kontakcie z Wydziałowymi Komisjami Wyborczymi i w razie takiej potrzeby będzie zwracała się do nich o przesunięcie terminu pierwszego posiedzenia Kolegium Elektorów Wydziału, tak aby wymóg udziału przedstawicieli doktorantów był zachowany, a udział w wyborach tych przedstawicieli mogli wziąć wszyscy zainteresowani, bez konieczności narażania swojego zdrowia.